شرکت پاسارگاد، طراح، سازنده و مجری زیپ لاین و بانجی جامپینگ

دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳

سوالات متداول زیپ لاین

خانه » سوالات متداول زیپ لاین
برای راه‌اندازی زیپ لاین به سیم بکسل، سیم کش، یک دستگاه ترولی و نگه دارنده انتهای خط نیاز است. کسانی هم که می‌خواهند از زیپ لاین استفاده کنند باید مجهز به لباس مخصوص (هارنس)، کارابین، دستکش و کلاه ایمنی باشند که اپراتور زیپ لاین در اختیارشان می‌گذارد.
هر زیپ لاین، محدوده مشخص قدی و وزنی دارد، با در نظر گرفتن این محدوده برای خود و کودکان و همین طور شناخت از میزان استقامت بدنی، دست به این تجربه بزنید. استفاده از زیپ لاین برای بیماران قلبی، عصبی، مبتلایان به صرع و فشار خون بالا و همین طور بانوان باردار، مجاز نیست و عواقب جدی در بر دارد. در صورت داشتن هرگونه مشکل در ستون فقرات و سابقه آسیب جدی استخوانی، حتما پیش از استفاده، اپراتورهای دستگاه را مطلع کنید و از راهنمایی‌شان بهره ببرید.
ظرفیت زیپ لاین از یک تا چند لاین می‌تواند باشد و به طور همزمان چندین شخص بتوانند از آن استفاده کنند. تعداد لاین‌های این تفریح مهیج بستگی به متراژ و پتاسنیل گردشگری منقطه‌ای دارد که زیپ لاین در آن نصب می‌شود.
انتخاب سرعت حرکت توسط کاربر، توقف نرم، برگشت پذیری، توقف اضطراری.
نوعی وسیله ترابری متشکل از قرقره‌ی معلق روی طنابی از جنس فولاد زنگ‌نزن است که با بهره‌گیری از شیب و گرانش زمین، فرد یا محموله را از نقطه‌ای به نقطه‌ای در سطح پایین‌تر منتقل می‌کند.
مهم‌ترین مسئله، یافتن مکانی مناسب جهت احداث زیپ لاین می‌باشد که هم دسترسی راحتی برای گردشگران داشته و هم از لحاظ جذابیت محیطی مناسب و هم مقدار مناسبی اختلاف سطح داشته باشد.
این سیستم دارای یک دستگاه دمپر یا اهسته ساز می‌باشد که سرعت زیاد را به ارامی کم کرده و اجازه‌ی برخورد سریع را به انتهای خط می‌گیرد. دستگاه دارای یک کابل لاستیکی بوده و مکانیزم آن کاملا شبیه نگه دارنده هواپیما برروی باندهای کوتاه می‌باشد. این دستگاه در انتهای خط و بر روی ستون نصب گردیده و توقفی سریع و بی‌خطر را برای کاربر خواهد داشت.
راه حل، استفاده از یک دستگاه وینچ دو سیمه‌ی رفت و برگشتی است. با استفاده از این وینچ یک لاین مجزا مخصوص تجهیزات خواهید داشت که می‌توانید تجهیزات انتهای خط را بدون از دست دادن زمان جهت سایر مشتریان به سکوی شروع برگردانید و از زمان و نیروی انسانی و همچنین استفاده از وسیله‌ی نقلیه جهت برگرداندن تجهیزات جلوگیری نمایید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می‌باشد. ©
LemonTheme